Jedną z pierwszych decyzji podczas ślubnych przygotowań z jaką zmierzają się Narzeczeni jest wybór stylu i koloru przewodniego. Często Młodzi zaczynają od wyboru obiektu weselnego, a później wybór stylu i koloru muszą dostosować pod salę weselną. Uwierzcie mi, że przeglądając wszystkie możliwe inspiracje, niczym się finalnie zdecydujecie, wizje będą Wam się zmieniać nawet kilka razy w tygodniu. Styl i kolor powinniście mieć wybrany przed zdecydowaniem się na obiekt. Nie urządzicie wesela glamour mając wynajętą salę w typowo sielskim stylu. Podsumowując, dobrze jest zacząć ślubne przygotowania od ustalenia jakiego stylu się trzymacie i na jaką kolorystykę się decydujecie.

Kolor Biały - organizacja ślubu poznańBiały

Klasyczna biel to absolutnie najczęściej wybierany kolor przewodni na tę ceremonię. Kolor biały wynika z tradycji, nadaje klasy, elegancji i idealnie oddaje wyjątkowość ceremonii. Pary, które nie chcą zdecydować się na żaden konkretny dodatkowy kolor, który będzie akcentowany w stylizacji i dekoracjach, często decydują się na offwhite, czyli kremowy, cieplejszy odcień bieli. Panny Młode, które niekoniecznie są chętne na żywe kolory, w dodatkach zdecydowanie stawiają na ecru, kość słoniową i odcienie beżu. Tradycja i klasyka zawsze są w modzie.

Kolor Czerwony - wedding planner poznańCzerwony

Przyznacie, że kolor przewodni który najbardziej kojarzy nam się z miłością, to kolor czerwony. Czerwony akcent na zaproszeniach, w bukiecie, przy butach, na winietkach lub serwetkach na stole i na torcie… przyznacie, że efekt końcowy będzie powalający! Romantyczny, doda nastroju, a przy tym z klasą.

Kolor Niebieski - wedding planner poznańNiebieski

Niebieski kolor przewodni wspaniale kontrastuje z bielą. Paleta odcieni niebieskiego jest bardzo szeroka, daje nam dużo możliwości. Od błękitnego nieba, przez odcień oceanu i ciemne kolory nocy. Kolor kojarzony z mądrością, harmonią i spokojem.

Kolor fioletowy - wedding planner poznańFioletowy

Fioletowy, zwłaszcza jasne odcienie tego koloru zestawione z bielą wyglądają elegancko i dostojnie. Kolor fioletowy kojarzy się z arystokracją i luksusem. Można ten kolor wykorzystać również do romantycznych dekoracji.

 

 


Kolor przewodni zależy od Was, od Waszych temperamentów, od tego w jakim stylu chcecie przyjęcie, a może i nawet od Waszej historii, którą chcecie pokazać na przyjęciu. Wymieniłam tylko kilka barw, moim zdaniem najczęściej wybieranych.  Kolorem roku 2018 był fiolet, ale nie warto wybierać koloru tylko dlatego, że takie są wyznaczone trendy. Za rok będą inne, a Wasze zdjęcia będą nadal „z kolorem zeszłorocznym”. Powinniście wybrać kolor, który będzie do Was pasował, który obydwoje lubicie. Kolor, który w połączeniu z całą resztą będzie tworzył całość która do Was pasuje i w której czujecie się komfortowo, to Wasz dzień.

Patrizia Biedrzycki

Konsultant Ślubny, właściciel Agencji Ślubnej SafeHaven
Tekst w całości należy do Patrizii Biedrzycki.
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie, powielanie, cytowanie fragmentów lub całości zabronione bez pisemnej zgody udzielonej przez Agencję Ślubną SafeHaven.